Дорогие посетители! Если у Вас не воспроизводится в плеере видео, пожалуйста,
воспользуйтесь любым бесплатным VPN расширением для Вашего браузера.

Konfikti per token i mori jeten, autori rrefen ne polici: Jam i semure mendor | ABC News Albania

11 Просмотры
Издатель
Ky është Hamza Çela autori që masakroi kushëririn e tij Ramadanin, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Jaupas të Poliçanit. Shkak është bërë gardhi i thurur nga viktima 77 vjeçar.

Autori pretendonte se komshiu i tij i kishte marre me pa të drejtë disa metra tokë. Për pronën ishin zënë disa herë por konflikti ishte shuar me ndërmjetësimin e pjesëtarëve të tjerë të fisit.

Por pasditen e së martës mes tyre nisi dhe sherri që përfundoi me përdorimin e thikës. Goditjet ishin fatale. Banorët e fshatit flasin për një krim makabër.

Në momentin e arrestimit, i riu lëvizte në fshat me thikë në dorë dhe me duar e rroba të gjakosura.
Autori u kap rreth dy ore pas krimit. mësohet se Hamza Cela ishte përdorues i rregullt i lëndëve narkotike. Disa herë ka qenë dënuar për "dhunë".

Para hetuesve 37 vjeçari është shprehur se vuan nga probleme mendore por ndaj nuk pasur asnjë trajtim mjekësor apo të jetë i pajisur me këtë kartelë shëndetësore.
Per informacionet me te fundit klikoni:

Web: http://abcnews.al/

Facebook: https://www.facebook.com/abcnews.al/

Instagram: https://instagram.com/abcnewsal

Subscribe kanalin tone ne: youtube:https://www.youtube.com/user/abcalbanian

#abcnews #abcnewsalbania
Категория
Биткоин
Комментариев нет.
Яндекс.Метрика