Дорогие посетители! Если у Вас не воспроизводится в плеере видео, пожалуйста,
воспользуйтесь любым бесплатным VPN расширением для Вашего браузера.

Nje jete i lidhur me token - News, Lajme - Vizion Plus

2 Просмотры
Издатель
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Ka një jetë i lidhur me tokën, i moshuar nga vitet mbi shpine, por i palodhur për të punuar dimër -verë, në tokën me të cilën ka nisur punë që fëmijë. është Rexhep Troka 78-vjeçari që e gjejmë në njësinë administrative Frakull duke bërë punë të sezonit bujqësorë, pasi është koha e të mbjellave. Xha Rexhepi siç e thërrasin në fshat, e njeh mirë kulturën e domates, pasi e gjithë zona përreth njihet për kultivimin e këtij produkti. Ndaj këtë sezon ka vendosur të mbjellë domate. 78-vjeçari ka dhe një apel për të rinjtë, të merren me bujqësi pasi toka nuk të lë asnjëherë pa punë.Kjo ishte vetëm një ditë punë e fermerëve të zonës në qarkun Fier, pasi tani jemi në kulmin e sezonit bujqësorë.
Категория
Биткоин
Комментариев нет.
Яндекс.Метрика